Nowoczesna strona internetowa Twoją wizytówką!

 In Strony internetowe

Własna strona to świetne miejsce na przedstawienie oferty, zaimponowanie Klientowi i zachęcenie go do współpracy. Nie wystarczy jednak tylko tę stronę mieć. Jak we wszystkim, tak również w projektach stron internetowych, panują określone trendy. Mówią, że o gustach się nie rozmawia, ale warunkiem stworzenia skutecznej strony firmowej jest skompletowanie unikatowych rozwiązań.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam niezbędne elementy każdej strony internetowej, dzięki którym będzie ona nie tylko skuteczna, ale także nowoczesna. Zachęcające, prawda? Do dzieła!

1. SCROLLING
Najważniejszym trendem ostatnich miesięcy są strony zaprojektowane do przewijania. Wyglądają one naprawdę zjawiskowo! Jeśli chcecie, aby strona zapierała dech w piersiach, wykorzystajcie przewijanie równoległe, czyli parallax scrolling. Jest to technika umożliwiająca przewijanie także zdjęcia w tle, dzięki czemu strona nabiera prawdziwej głębi.

2. PRĄDY
Warto przyjrzeć się bliżej różnym prądom designerskim, które wyróżniają się w projektowaniu stron internetowych. Jednym z nich jest minimalizm. Twórcy stawiają na proste, nieliczne elementy, przejrzyste menu i prawdziwy, artystyczny wyraz stron. Wiele osób popełnia błąd określając minimalizm jako „pozbywanie się czegoś”. Trzeba pamiętać, że jest to styl w sztuce i ma on swoje kryteria.

Kolejnym prądem jest projektowanie płaskie, czyli flat design. Jest to styl, który nie wykorzystuje cieniowania, ogranicza się do prostych barw, kształtów i typografii. Przykłady możecie zobaczyć tutaj (http://www.awwwards.com/websites/flat-design/)

Ostatnim jest material design, który stara się połączyć klasyczne rozwiązania z innowacją i technologią naszych czasów. W porównaniu z projektowaniem płaskim, material design opiera się na głębi i cieniowaniu.

3. CHAT
Nowoczesne strony internetowe coraz częściej stawiają na stały kontakt z Klientem, stąd też coraz więcej z nich korzysta z formy chatu. Okienko rozmowy pojawia się zwykle na środku strony lub w jej rogu, a powitalny tekst zachęca do zadawania pytań. Technika niezwykle angażująca Klienta.

4. WIDEO
Popularność filmów w internecie wzrasta z dnia na dzień. Świadczy o tym liczba użytkowników portalu YouTube, wzrastające zainteresowanie vlogami i coraz szersze wykorzystanie video w reklamie. Można je także wykorzystać na swojej stronie internetowej. Propozycji jest wiele:

-film na stronie głównej
-filmowe przedstawienie produktów
-krótki film pokazujący historię marki
-filmy instruktażowe
i wiele innych

5. RÓŻNOŚCI
Nowoczesna strona internetowa to także element zaskoczenia dla Klienta. Aby znacznie wyróżnić się w tłumie warto postawić na różnorodne animacje. Możemy bawić się kolorami, stworzyć autorskie przyciski, poradnikowe infografiki i animowaną stronę główną. Warto pamiętać w tym momencie o spójnej identyfikacji wizerunkowej i stworzyć wyjątkowe oblicze swojej strony.

Recommended Posts

Leave a Comment