Black Hat SEO – jak się go wystrzegać? cz.2

 In Pozycjonowanie

Black Hat Seo nie jest niczym dobrym. Wie to każdy, kto choćby odrobinę poznał świat pozycjonowania. Niestety bardzo często ofiarą takich działań padają firmy, które o pozycjonowaniu nie mają pojęcia, a zlecają je zewnętrznym firmom, które nie działają fair. Szybkie wyniki, wysokie pozycje… to obietnice, których w uczciwy sposób nie da się spełnić. Warto więc poznać dalsze działania w stylu black hat seo, aby wystrzegać się takiego błędu.

W ostatnim artykule opowiedzieliśmy o złych technikach pozycjonowania, które stosowane są podczas budowania strony, czyli od strony wewnętrznej. Dzisiaj przedstawimy złe techniki pozycjonowania, które związane są z zewnętrzną interakcją strony.

SWL
Pierwszym negatywnym działaniem są systemy wymiany linków. Pozwalają one zdobyć naprawdę dużo backlinków w niezwykle krótkim czasie. Korzysta z nich wiele dużych polskich oraz zagranicznych firm. Roboty Google szybko jednak namierzają strony korzystające z tych systemów, a nakładane kary są bardzo dotkliwe. Google jest coraz skuteczniejszy, a korzystanie z tak oczywistej metody black hat seo może być dla firmy niezwykle ryzykowne.

Kotwica
Niepożądanym działaniem jest także umieszczanie odnośników w słowach kluczowych artykułów. Tekst może być wysokiej jakości, oryginalny i unikatowy, jednak takie bezpośrednie odnośniki wpłyną na obniżenie pozycji lub karę. Bardzo często ta metoda stosowana jest w przypadku artykułów sponsorowanych.

Linki płatne
Linki można kupować na wiele różnych sposobów – można kupować same linki lub posty z linkami. Dodatkowo często wymienia się towary lub usługi właśnie za linki. Linki zwrotne często umieszczane są w treści reklam i spotów, co także naraża na nałożenie kary przez Google.

Automatyzacja
Coraz rzadziej stosowana, jednak są jeszcze firmy stosujące takie metody. Chodzi o systemy masowego pozyskiwania linków, umieszczanie linków w stopkach czy dodatkach, które są ścisłe lub ukryte. Są to bardzo oczywiste, negatywne działania, które roboty Google bardzo szybko wynajdują.

Na sam koniec warto ponownie wspomnieć o podstawowej lekturze dla początkujących, którą są Wskazówki dla Webmasterów. Warto rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem właśnie tam. Dzięki dobrej podstawie technicznej, metody black hat seo nie będą wam już potrzebne.

https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl#quality_guidelines

Recommended Posts

Leave a Comment